Πρώτη ήττα για το παιδικό του Π.Α.Σ. Ναυπάκτου

Στον Αστακό γνώρισε την πρώτη ήττα το παιδικό του Π.Α.Σ. Ναυπάκτου για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος παίδων. Τα παιδιά του Π.Α.Σ. δεν εμφανίστηκαν συγκεντρωμένα στα αμυντικά τους καθήκοντα με αντίπαλο τον Αίολο Αστακού και αν στο 1ο 10λεπτο ήταν κοντά στο σκορ με 21-17, το 2ο 10λεπτο ήταν καταστροφικό με αποτέλεσμα ημιχρόνου 43 – 28. Δεν υπήρχε η απαιτούμενη διάθεση στην άμυνα καθώς εκτός από την κακή αμυντική λειτουργία υπήρχε και έλλειψη συγκέντρωσης στα ριμπάουντ. Στο 3ο 10λεπτο υπήρξαν επιθετικές λύσεις αλλά η άμυνα παρέμεινε η μαύρη τρύπα της ομάδας του Π.Α.Σ. με αποτέλεσμα 10λεπτου 67 – 49. Το μόνο θετικό στον αγώνα ήταν η συμμετοχή όλων των παιδιών, τα οποία δεν παράτησαν σε κανένα σημείο το ματς και κατάφεραν μια διαφορά που άγγιξε τους 28 πόντους να την ρίξουν στους 16 με, αποτέλεσμα αγώνα 80 – 64.