Σύρραξη στο φιλέ μετά το τέλος του αγώνα Πολωνία – Ιράν (Βίντεο)

Επεισοδιακό ήταν το φινάλε στο ντέρμπι Πολωνία – Ιράν.

Οι παγκόσμιοι πρωταθλητές Πολωνοί προηγήθηκαν με 2-0 σετ, όμως οι Ιρανοί όχι απλά ισοφάρισαν αλλά είχαν και δύο ματς μπολ (προηγήθηκαν με 13-14 και 14-15 στο τάι μπρέικ), για να πάει τελικά το σετ και τη νίκη η Πολωνία με 18-16.

Ο τελευταίος πόντος ήταν ένα απίστευτο ράλι με συνεχόμενες άμυνες που τελείωσε με άουτ επίθεση των Ιρανών, με τους τελευταίους να ζητούν τη χρήση του βίντεο θεωρώντας ότι υπάρχει επαφή στο μπλοκ.

Όλοι έστρεψαν το κεφάλι τους στην οροφή όπου υπάρχουν οι γιγαντοοθόνες με το βίντεο να δικαιώνει τους Πολωνούς και τον αρχηγό τους Μιχάλ Κούμπιακ να στρέφεται προς τους Ιρανούς κραυγάζοντας με προκλητικό τρόπο.

Οι τελευταίο αντέδρασαν κι αμέσως κινήθηκαν εναντίον του με τους ανθρώπους των δύο ομάδων και τους διαιτητές να μπαίνουν στη μέση προκειμένου να αποφευχθεί η συμπλοκή.