Άνετη επικράτηση των εφήβων του ΠΑΣ Ναυπάκτου επί της Ολυμπιάδας

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 72-36

Άνετη εντός έδρας επικράτηση των εφήβων του ΠΑΣ  επί της Ολυμπιάδας στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Β΄ Κατηγορίας των Εφήβων της ΕΣΚΑΗ. Από το ξεκίνημα του αγώνα οι παίκτες του Γιώργου Σταθάτου με πιεστική άμυνα και με γρήγορο ρυθμό στην επίθεση πήραν προβάδισμα στο σκορ κλείνοντας το ημίχρονο με 25 πόντους διαφορά 38-13 και συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό στην επανάληψη επικρατώντας εύκολα με 72-36, βγάζοντας ταυτόχρονα ωραίες φάσεις που ενθουσίασαν την εξέδρα.  Για άλλο ένα παιχνίδι η ομάδα του ΠΑΣ έδωσε χρόνο συμμετοχής  και στους 12 παίκτες που είχε στη σύνθεσή της, και πήρε από όλους θετικά αποτελέσματα που θα τη βοηθήσουν στη συνέχεια του Πρωταθλήματος. Αξίζει να σημειώσουμε πως 4 παίκτες σημείωσαν διψήφιο αριθμό πόντων με πρώτο σκόρερ τον Παπαθανασίου με 18 πόντους και τον ακολούθησαν οι Τσάτσος, Λαούρδας και Στάικος που σκόραραν από 13, 11 και 11 πόντους αντίστοιχα.

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ (Σταθάτος): Λαούρδας 11(1), Τριανταφύλλου 2, Ζαχαριάς 2,  Τσάτσος 13, Λαγοδήμος, Καραβασίλης, Ανδρεόπουλος 4, Στάικος 11(1), Παπαθανασίου 18, Σταμάτης 3, Παππάς, Φούντας 8.