Εκπληκτικός ο Ναυπακτιακός στην Κέρκυρα-ισόπαλος αλλά μπορούσε και την νίκη

Ένα συγκλονιστικό παιχνίδι παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο της Λευκίμμης ή παρακολούθησαν σε ζωντανή μετάδοση μέσα από το Nafpaktia news.gr και την Αθλητική Αντζέντα της Κερκυρας σε περιγραφή Γιώργου Θεοδώρου.

Ο Ναυπακτιακός προηγήθηκε με τον Καραγιάννη με 0-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Η Λευκίμμη είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει με τον Κιπτίου από την άσπρη βούλα σε μια φάση που οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα με τον Πετσίνη να αποκρούει πέναλτι για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική.

Στην επανάληψη το παιχνίδι η Λευκίμμη έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τον Κιπτίου με κοντινό σουτ. Στην συνέχεια το παιχνίδι απέκτησε άγριο ρυθμό με φάσεις και από τις δύο όμάδες .

Η Α.Ε. Λευκίμμης έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Κιπτίου και ο Ναυπακτιακός απάντησε σε αυτή με δύο χαμένες με τετ α τετ του Κονίδα και κοντινό σουτ του Τσότρα.