Με πολλές απουσίες ηττήθηκε από την Θύελλα ο Α.Ο. Χάλκειας

Σε ένα παιχνίδι που δεν διεκδικεί δάφνες για την ποιότητά του η Θύελλα Παραβόλας επικράτησε με σκορ 3-0 του Α.Ο. Χάλκειας.
Ο Λιάρος στο 25′ με κοντινό πλασέ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 69′ ο Κούσης από κοντά διπλασίασε τα τέρματα της Θύελλας με τον Λευτέρη Σταμάτη στο 88′ να διαμορφώνει το τελικό 3-0.
Το φίλμ του αγώνα:
3′ Κόρνερ Κάκκου κεφαλιά Αλμπάνη άουτ
11′ Ο Γιαβρούτας βγήκε τετ-α-τετ με τον Μπαλάφα ο οποίος απέκρουσε
20′ Κάθετη πάσα του Λιάρου στον Ρεπανίδα, που βγήκε πλάγια αριστερά τετ-α-τετ με τον Γκιάτα αλλά το πλασέ που επιχείρησε κατέληξε άουτ
25′ Γκοοολ 1-0 Ατομική προσπάθεια του Κούση από αριστερά ο Λιάρος από κοντά κάνει το πλασέ ο Γκιάτα αποκρούει αλλά η μπάλα φτάνει ξανά στο Λιάρο που με κοντινό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίστυα
31′ Διαγώνιο σουτ Ρεπανίδα άουτ
33′ Ο Κούσης ανατρέπεται μέσα στην περιοχή να δείχνει “παίζεται”
42′ Πλασέ Ρεπανίδα από πλάγια δεξιά αποκρούει σε κόρνερ με τα πόδια ο Γκιάτα
44′ Διαγώνιο σουτ Γιαβρούτα άουτ
63′ Από λάθος της άμυνας ο Αλμπάνης έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή καθυστέρησε να κάνει το σουτ με την άμυνα να απομακρύνει
69′ Γκοοολ 2-0 Ο Μάνθος εκτελεί φάουλ από αριστερά η μπάλα βρίσκει στο σώμα του Μπλέτσα φτάνει στον Κούση που με κοντινό πλασέ διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του
76′ Σουτ Κυρίτση έξω από την περιοχή ψηλά άουτ
84′ Σέντρα Γιαβρούτα γυριστό σουτ Αλμπάνη ψηλά άουτ
88′ Γκοοολ 3-0 Ατομική προσπάθεια Κούση που ανακόπτεται η μπάλα φτάνει στον Λευτέρη Σταμάτη που με σουτ διαμορφώνει το τελικό 3-0

Θύελλα Παραβόλας (Ανδρέας Κονδύλης): Μπαλάφας, Τσιμπούκας, Μπλέτσας, Ρόκκος, Ταμπάκης, Κόκκαλης, Ρεπανίδας (82′ Κονδύλης), Ράπτης, Σταμάτης Ελ., Λιάρος (72′ Ζώγας), Κούσης (88′ Ντζάλας)
Α.Ο. Χάλκειας (Ανδρέας Καλαβριζιώτης): Γκιάτα, Καλαβριζιώτης, Διαμαντόπουλος, Μπίμπας, Δαδάνης, Κυρίτσης, Ψυχογιός (65′ Τζούρτζα), Κάκκος (72′ Βαλής), Ευθυμιόπουλος, Γιαβρούτας, Αλμπάνης