Παιδικό μπάσκετ: Έχασε στις λεπτομέρειες ο Π.Α.Σ.

PAS NAFPAKTOY ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ – ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ 62-58

Την ήττα  γνώρισε η ομάδα Παίδων του ΠΑΣ Ναυπάκτου στην 1η Αγωνιστική της Τελικής Φάσης την Κυριακή το απόγευμα στην Πρέβεζα με αντίπαλο την Νικόπολη με σκορ 62-58.

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που είχε αρκετές διακυμάνσεις στο σκορ, η ομάδα του ΠΑΣ αν και βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 1 πόντο στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη που θα του έδινε σημαντικό πλεονέκτημα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Οι παίκτες του Γιώργου Σταθάτου μπήκαν φοβισμένοι στον αγώνα, έχασαν πολλές μάχες στην άμυνα και στα ρημπάουντ και παρόλο  που έκαναν μέτρια εμφάνιση έχασαν τον αγώνα στις λεπτομέρειες.

Επόμενη αναμέτρηση είναι την Κυριακή 17/2 με αντίπαλο τον Λούρο εκτός έδρας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: Α:20-16 , Β:12-16 , Γ:13-12  , Δ:17-14

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ: (Σταθάτος):  Μαλέλης,  Χουλιάρας Α , Πέτσας  4, Γεωργίου, Χουλιάρας Ι 16(1), Θεοδωρόπουλος, Παπαγεωργακόπουλος, Κουμαράκου , Αλεξανδρής Β 14, Δούρος Β 14, Ασημακόπουλος , Αδαμόπουλος 10.