Σημαντικό «διπλό» για το Φαέθωνα (40-41) τα Ψηλαλώνια

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη που τον φέρνει κοντά στην πρώτη τετράδα της Γ ΕΣΚΑ-Η σημείωσε ο Φαέθων Αντιρρίου στο κλειστό γυμναστήριο «Δημήτριος Τόφαλος επί των Ψηλαλωνίων με 40-41 για την 11η αγωνιστική..
Σε ένα ματς κλειστό σε όλη τη διάρκεια του οι Αντιρριώτες έλεγξαν το ρυθμό για τριάντα λεπτά ενώ στα 55΄΄πρίν το τέλος  αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 40-37 κατάφεραν να μειώσουν με το Βελή σε 40-39  και με νικητήριο καλάθι του Διαμάντη στα τελευταία 5 δευτερόλεπτα να πάρουν νίκη και να ελπίζουν σε συμμετοχή στα πλέι όφ ανόδου.
Καταλυτικό ρόλο είχε στο αμυντικό κομμάτι ειδικά στην τελευταία περίοδο ο νεαρός Μεσσήνης πάνω στον Βούλγαρη ενώ κανενα από υπόλοιπα παιδιά της ομάδας δεν υστέρησε.Τα 10λεπτα: 10-10, 16-17, 34-31, 40-41.
ΨΗΛΑΛΩΝΙΑ(Τσαγκρώνης):Παναγόπουλος, Γιαννάτος 15, Βούλγαρης 15 (2), Κωσταντόπουλος, Τσάμης 2, Αδαμόπουλος 6 (1), Μπακόπουλος 2, Παιρής.

ΦΑΕΘΩΝ(Ζάκκας): Ραγκαβάς Β., Κατσούδας 11, Λιβγέρης 2, Μεσσήνης, Ευθυμιόπουλος 7, Βελής 6, Πύργας 2, Κυρίτσης 2, Διαμάντης 11, Τσάκος , Δελημάρης.
Επόμενος αγώνας για το Φαέθωνα είναι κόντρα στην Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου εκτός έδρας το ερχόμενο Σάββατο.