2χ2 και συνεχίζει ο Απόλλωνας Ευπαλίου – Δείτε τις καλύτερες φάσεις.Βίντεο-Φωτο

Του Τάσου Τσόλκα

Τη δεύτερη μεγάλη του νίκη πέτυχε ο Απόλλων Ευπαλίου Tihio Race σήμερα στο γήπεδο των Μαλαμάτων για τα μπαράζ ανόδου στη Γ ΄ Εθνική.

Σ΄ένα νευρικό παιχνίδι κέρδισε με 2 – 1 την πρωταθλήτρια Βοιωτίας Κυπάρισσο Αντίκυρας

Στο σκορ προηγήθηκε στο 12 ΄λεπτό  του Α ημιχρόνου  0 – 1 ο Κυπάρισσος με γκολ του Τόλια για να ισοφαρίσει ο Απόλλωνας μετά από λίγο στο 23 ΄ λεπτό με γκολ του Παπανδρέου.

Στο Β ΄ ημίχρονο ο Απόλλωνας έπαιξε πιο έξυπνα παραχωρώντας γήπεδο στον αντίπαλό του χτυπώντας με έξυπνες αντεπιθέσεις δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες.

Σε μία από αυτές κέρδισε πέναλτι στο 60 ΄ λεπτό που μετέτρεψε σε γκολ με εύστοχο χτύπημα ο Θεοχάρης διαμορφώνοντας το σκορ σε 2 – 1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Σε μία από τις έξυπνες αντεπιθέσεις στο 75 ΄ λεπτό ο Γ.Φλέγγας πέρασε δύο αντιπάλους και έμπαινε μόνος στην αντίπαλη περιοχή με αποτέλεσμα να ανατραπεί από τον Νικολόπουλο που δέχτηκε κόκκινη κάρτα αφήνοντας τον Κυπάρισσο με 10 παίχτες.

Η συνέχεια ήταν διαδικαστική χωρίς κάτι το ιδιαίτερο μέχρι την σφύριξη της λήξης που βρήκε παίχτες και φιλάθλους να πανηγυρίζουν έξαλλα, με τους τελευταίους να έχουν κατακλύσει για άλλη μια φορά τις κερκίδες του γηπέδου των Μαλαμάτων.