Α’ Φωκίδας:Με το δεξί οι Δωριείς

Ησαΐας  Δεσφίνας – Δωριείς Μανάγουλης 0-2

Με το δεξί ξεκίνησαν οι Δωριείς καθώς το περασμένο Σάββατο στη Δεσφίνα με αντίπαλο τον τοπικό Ησαΐα κέρδισαν  0-2. Η ομάδα του Κ. Κουβέλη  πήρε το προβάδισμα στο σκορ από νωρίς καθώς   στο 9’ ο  Τσέλιος, εκμεταλλευόμενος κάθετη πάσα του Κονίδα, βγήκε στην πλάτη της άμυνας και με ωραίο πλάσε άνοιξε το σκορ . Το ημίχρονο τελείωσε με τους Δωριείς να δημιουργούν πολλές ευκαιρίες και μην απειλούνται ιδιαίτερα. Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι  πίεσαν  και είχαν  δοκάρι ,ενώ λίγο αργότερα  ο τερματοφύλακας  Παναγόπουλος έδιωξε εντυπωσιακά εκτέλεση φάουλ. Στο 58’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Χατζηανδρέου για καθυστέρηση  χωρίς να αλλάξει όμως η εικόνα της αναμέτρησης. Στο 65’ η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε αφού αποβλήθηκε και ο Μακρής  του Ησαΐα Δεσφίνας με απευθείας κόκκινη για επικίνδυνο μαρκάρισμα. Στη συνέχεια  οι Δωριείς έφτασαν στο 0-2 όταν στο 74’ ο Μπακούλας κέρδισε την μπάλα  έφτασε  στην μεγάλη περιοχή βρήκε τον  Δημητρόπουλο, ο οποίος με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 0-2.

Δωριείς Μανάγουλης (Κ. Κουβέλης): Παναγόπουλος, Χαντζηανδρέου, Αποστολόπουλος (85’ Ράϊκος), Δημητρόπουλος, Ζαβέρδας (71’ Νασόπουλος), Θανασιός,  Τσουκαλάς, Κονίδας, Μπακούλας,  Παπακωστόπουλος, Τσέλιος (82’ Δανιάς)