Διπλό στην Άμφισσα η Γλυφάδα

ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ- ΓΛΥΦΑΔΑ 2-3

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο εκμεταλλεύτηκε η Γλυφάδα το «στραβοπάτημα» του Αστέρα Ιτέας στο Πολύδροσο. Η ομάδα του Τζ. Ζέρβα πήρε μεγάλη νίκη μέσα στην Άμφισσα με 2-3 και  παρά τις απουσίες δεν δυσκολεύτηκε να πάρει προβάδισμα ασφαλείας από το πρώτο ημίχρονο με 0-3. Άνοιξε  το σκορ με ωραία  ενέργεια και δυνατό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή του νεαρού Θεοδωρόπουλου και διπλασίασε τα τέρματά της στο 26΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γ. Φλέγγα. Με μια ακόμη εκτέλεση πέναλτι από τον Χονδροκώστα αυτή τη φορά,  το οποίο καταλόγισε ο διαιτητής Ποντίκας σε ανατροπή του Χ. Φλέγγα από τον τερματοφύλακα του Αμφισσαϊκού Ρίζο.Η  Γλυφάδα τριπλασίασε τα τερματά της στο 41’. Στην επανάληψη  οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και κέρδισαν πέναλτι στο 70’ το οποίο όμως απέκρουσε σε κόρνερ Στ. Αποστολόπουλος νικώντας τον Καριαμπά. Ο Αμφισσαϊκός όμως μείωσε στην εξέλιξη της φάσης που ακολούθησε το πέναλτι, καθώς ύστερα από την εκτέλεση κόρνερ του  Λύτρα ο Καριαμπάς με κεφαλιά μείωσε σε 1-3. Η αναμέτρηση έγινε ντέρμπι στα  τελευταία λεπτά αφού στο 84’ ο Τσιπούρας μείωσε σε 2-3. Οι φιλοξενούμενοι όμως διαχειριστήκαν πολύ καλά το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά που απέμεναν και κατάφεραν να φύγουν με το τρίποντο από την Άμφισσα.

ΑΕ Γλυφάδα (Τζ. Ζέρβας) Αποστολόπουλος, Παπανδρέου, Ρήγας Σ., Χονδροκώστας, Ρήγας Γ., Φλέγγας Β., Θεοδωρόπουλος, Τσίκας, Φλέγγας Χ., Φλέγγας Γ.(λ.τ 37’ Γεωργακόπουλος), Φλέγγας Ι.