Νίκη ανάσα για το Τρίκορφο…

Η ομάδα του Τρικόρφου πάλεψε και κατάφερε να πάρει το τρίποντο επιστρέφοντας  ξανά στις νίκες.Με μια εντυπωσιακή ατομική ενέργεια του Δεδότση που ξεκίνησε από το κέντρο του γηπέδου περνώντας όποιον έβρισκε μπροστά του έκανε την συρτή σέντρα προς τον Πέτράκη που έστειλε την μπάλα στα δίκτυα (Στην φάση αυτή οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν πως στην σέντρα του Δεδότση η μπάλα είχε βγει άουτ). Το γήπεδο όμως πάγωσε λίγα λεπτά μετά το γκολ με τον τραυματισμό του Γιώργου Κάκκου που συγκρούστηκε με αντίπαλό του  ευτυχώς δεν ήταν κάτι σοβαρό ο παίκτης αντικαταστάθηκε και ο αγώνας συνεχίστηκε κανονικά. Η Α.Ε. Τρικόρφου αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 65′ μετά την κόκκινη που δέχτηκε ο Πετράκης. Μετά το τέλος του αγώνα το καλό κλήμα που επικρατούσε αμαύρωσε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων που επιτέθηκε φραστικά στο (β) βοηθό του αγώνα.

Το φιλμ του αγώνα:

ΑΕ Τρικόρφου – Δόξα Καινουρίου 1-0

3’Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαμψώνα Π. από δεξιά με γροθιές ο Κούστας διώχνει.

10’Απευθείας εκτέλεση φάουλ Φλέγγα Ι. η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

13’΄Κόρνερ Φλέγγας Ι. κεφαλιά Κάκκος πάνω στη γραμμή ο Κουτσουβέλης σώζει την δόξα.

19’Κάθετη πάσα από τον Κοκκώνη Κ. στον Σαμψώνας Γ. πλασάρει απόκρουση Κούστα.

25’Φλέγγας εκτέλεση φάουλ στο γάμα ο Θεοδωρόπουλος διώχνει.

27’Κόρνερ Κυρίτσης ασθενής απόκρουση Θεοδωρόπουλου ο Κάκκος δεν προλαβαίν ει η μπάλα πλάγια.

29’Σέντρα Στρεμμένος από αριστερά  η μπάλα στο Δάρλα που κάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι η μπάλα άουτ.

58’Ο Σαμψώνας Π. σέντρα σε Δάρλα σουτ άουτ.

60’Γκοοοολ Ατομική ενέργεια του Δεδότση από την σέντρα περνάει όποιον βρει μπροστά του κάνει την συρτή σέντρα στον Πετράκη που από κοντά με πλασέ  κάνει το 1-0.

62’Σουτ του Σαμψώνα Π. απόκρουση Κούστα.

65’Κόκκινη κάρτα στον Πετράκη για χτύπημα εκτός φάσης.

78’Απευθείας εκτέλεση κόρνερ από Σαμψώνα Π. η μπάλα βρίσκει στους αμυντικούς του Τρικόρφου και καταλήγει σε κόρνερ.

88’Τσαφ του Δεδότση δεύτερο τσαφ του Κυρίτση η μπάλα στο Φλέγγα Ι. η μπάλα κοντράρει στους αμυντικούς και καταλήγει σε κόρνερ.

ΑΕ Τρικόρφου:Κούστας,Αναγνωστόπουλος,Φλέγγας Β.,Θανασιός,Φλέγγας Γ.,Κάκκος(Τριώτης αναγκαστική αλλαγή),Κυρίτσης,Μυλωνάς Αθ.,Δεδότσης,Πετράκης,Φλέγγας.

Δόξα Καινουρίου:Θεοδωρόπουλος,Σούζα,Κωνσταντίνου (Κόκκαλης),Κουτσουβέλης(Ασημακόπουλος),Καρναβιάς,Κοκώνης Ε.,Κοκώνης Κ.Σαμψώνας Γ.(Ζήσης),Δάρλας,Σαμψώνας Π.,Στρεμμένος.