Ναυπακτιακός: Μεγάλη νίκη και ωραία εμφάνιση και τώρα το δύσκολο παιχνίδι στην Ζάκυνθο.

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 2

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ 0

Ένας εξαιρετικός Ναυπακτιακός που δείχνει να βρίσκει ρυθμό  στην πιο κρίσιμη καμπή του πρωταθλήματος. Η ομάδα του Νίκου Κουρμπανά από νωρίς έδειξε τι ήθελε στο παιχνίδι και κατάφερε με τον μόνιμο σκόρερ της Στέλιο Νάκα να πετύχει δυο γκολ στο 3’ και στο 6’.Ο Νάκα λίγο αργότερα έγινε αναγκαστική αλλαγή και στην θέση του πέρασε ο Παπανδρέου. Στη συνέχεια του αγώνα οι φιλόξενούμενοι προσπάθησαν να απαντήσουν χωρίς ωστόσο να τα καταφέρουν. Ο Ναυπακτιακός είχε τον έλεγχο του αγώνα και θα μπορούσε να έχει πετύχει κι άλλα γκολ αν οι παίκτες του ήταν πιο εύστοχοι.

Τώρα επόμενη αναμέτρηση στην Ζάκυνθο στο ντέρμπι της χρονιάς.

Δείτε σε λίγο τις καλύτερες φάσεις του αγώνα.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Αθανασίου κ. Μάνος με βοηθούς τον κ.΄Μάνο και κ. Βάτο

Ναυπακτιακός:(Κουρμπανάς): Δρακόπουλος, Καζανάς(82’Μπατσής(,Καλαμπόκας, Καππίας, Θεοχάρης, Σταυρόπουλος,Γκέτσι(80\Κράσι),Αρώνης ,Γκάτσης(64’Μεζίνι),Νάκα(25’Παπανδρέου), Εσκουρέντο.

Α.Ο. Διαβολιτσίου(Παλαμάρας): Καπατσώρης,Γκελγέρια(64’Χότζα),Λιόλιος, Πιτσιλής,Μπαστάκος,Μουλιάτος,Μπαλόπουλος,Τσάτσος(55’Στραβάκος),Γουέσλει,Τσουλάκος, Αντεμάι(55’Αθανασόπουλος).

Το φιλμ του αγώνα

3’ ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο Νάκα με ένα εντυπωσιακό σουτ θα κάνει το 1-0 για τον Ναυπακτιακό Αστέρα

6’Γ ΚΟΟΟΟΛ Ασίστ του Εσκουρέντο ο Νάκα θα στείλει για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίκτυα του Διαβολιτσίου.

7’Επικίνδυση πάσα του Τσουλάκου θα μαζέψει το Δρακόπουλος.

9’ Σουτ του Νάκα έξω από την περιοχή η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ.

21’ Σουτ του Αρώνη έξω από την περιοχή θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας

24’ Από πλεονεκτική θέση θα σουτάρει ο Αντεμάι οι φιλοξενούμενοι θα ζητήσουν πέναλτι.

30’Σουτ του Γκέτσι θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Α.Ο. Διαβολιτσίου Καπατσώρης

32’ Σουτ του Εσκουρέντο μέσα από την περιοχή η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

37’ Σουτ του Μουλιάτου από την μικρή περιοχή θα εξουδετερώσει εντυπωσιακά με τα πόδια ο Δρακόπουλος

38’ Από θέση τετ α τετ ο Αντεμάι δεν προλάβει να πλασάρει ο Θεοχάρης θα κάνει την προβολή και η μπάλα θα κατάλήξει κόρνερ καλή στιγμή για το Διαβολίτσι .

41’ Σουτ του Παπανδρέου η μπάλα θα περάσει άουτ.

43’ Ωραία προσπάθεια του Γκέτσι σουτ η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ.

51’Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουλιάτου μπλοκάρει σταθερά ο Δρακόπουλος

52’ Σουρ του Καζανά έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα θα περάσει άουτ.

57’Εξαιρετική σέντρα του Εσκουρέντο ο Γκάτσης θα χάσει μοναδική ευκαιρία για τον Ναυπακτιακό

58’Ατομική προσπάθεια του Γκέτσι θα προλάβει να κάνει την προβολή ο αμυντικός

59’Εκτέλεση κόρνερ του Εσκουρέντο ωραία κεφαλιά του Θεοχάρη η μπάλα άουτ.

70’Σουτ του Καλαμπόκα έξω από την περιοχή η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

72’ Από θέση τετ α τετ ο Παπανδρέου δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Καπατσώρη.

73’ Ο Παπανδρέου σε ακόμη ένα τετ α τετ δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Καπατσώρη.

76’Σέντρα του Μεζίνι θα διώξουν σε κόρνερ οι αμυντικοί

78’Εκτέλεση φάουλ του Μουλιάτου θα μπλοκάρει ο Δρακόπουλος.

80’ Ωραία ενέργεια του Εσκουρέντο σέντρα κεφαλιά του Παπανδρέου η μπάλα άουτ.